Trening

Prawidłowo zaplanowany i systematyczny trening to klucz do odzyskania optymalnej sprawności.
Zwiększ swoją sprawność 💪🏻

Trening to element dający Ci możliwość utrzymania korzystnych efektów fizjoterapii. Jest również niezbędny w celu uzyskania wymarzonej sylwetki, silniejszych i bardziej wytrzymałych mięśni czy poprawy dotychczasowych wyników sportowych. Zaprojektuję indywidualny zestaw ćwiczeń, uwzględniając Twoje osobiste doświadczenia (kontuzje, choroby, zabiegi, operacje, budowę ciała, itp.). Wyjaśnię, pokażę i nauczę Cię prawidłowych wzorców ruchowych, które pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele w sposób bezpieczny, efektywny i zdrowy. Poczujesz co to znaczy na nowo odczuwać satysfakcję z aktywnego uprawiania sportu.

Powiązane miejsca:

Trening indywidualny

Trening skupiony na współpracy indywidualnej z wykwalifikowanym trenerem oraz fizjoterapeutą to jeden z najlepszych sposobów, aby osiągać konkretne cele efektywnie i bezpiecznie. Pełne skupienie się na Twojej osobie w trakcie trwania procesu treningowego, pozwala wykorzystywać ćwiczenia i plany dobrane do Twoich aktualnych możliwości oraz potrzeb. Sprawdź czym charakteryzuje się funkcjonalny trening medyczny bo być może właśnie tego teraz potrzebujesz. Z pewnością wiesz na czym polega trening personalny, czy to właśnie tego tu szukasz? A może jako osoba bardzo aktywna chcesz wykorzystać trening przygotowania motorycznego? Zapraszam! 💪🏻

Funkcjonalny trening medyczny

Trening medyczny stanowi naturalny łącznik pomiędzy fizjoterapią, a stanem optymalnej sprawności i wydolności organizmu. Pozwala wykryć dysfunkcje ruchowe oraz stwarza możliwości ich wyleczenia. Jest rozwiązaniem dla osób z ograniczeniami zdrowotnymi chcącymi podjąć bezpieczną i zdrową aktywność fizyczną. Obejmuje zestawy indywidualnie dobranych ćwiczeń, które wspomagają leczenie m.in. przewlekłych bólów pleców, zaburzeń mobilności bioder czy stanów pourazowych (skręcenia stawów, złamania kości, zerwania ścięgien, itp.). Pozwala przygotować organizm na zaplanowane operacje czy zabiegi (np. rekonstrukcja więzadeł krzyżowych w kolanie), dzięki czemu późniejszy powrót do zdrowia jest szybszy i efektywniejszy.
Twoje korzyści:

Trening personalny

Trening personalny wykorzystywany jest do osiągania wyznaczonych celów. Koncentruje się na: poprawie wyglądu sylwetki (schudnięcie, nabranie masy mięśniowej, rekompozycja), podniesieniu poziomu wydolności fizycznej oraz zwiększeniu siły i wytrzymałości mięśni. Uwzględnia aktualne możliwości fizyczne oraz nastawienie mentalne. Oparty o wysoce zindywidualizowany plan treningowy. Trening personalny pozwala stopniowo wykształcić korzystne zachowania (nawyki) ruchowe oraz żywieniowe. Wspiera systematyczne podejmowanie aktywności fizycznej w oparciu o skuteczne strategie motywacyjne. Zwiększa poziom zadowolenia z samego siebie, hartuje ciało i umysł. Wykazuje korzystny wpływ na obniżenie poziomu stresu psychicznego oraz wzmocnienie odporności.
Twoje korzyści:

Trening przygotowania motorycznego

Trening przygotowania motorycznego
Trening przygotowania motorycznego skoncentrowany jest na poprawie wydajności podczas ruchu. Skupia się również na zmniejszeniu ryzyka pojawienia się kontuzji. Wykorzystywany w celu efektywnego rozwoju poszczególnych zdolności motorycznych (siła, szybkość, wytrzymałość), charakterystycznych dla danej dyscypliny sportowej. Zapewnia pełny program rozwoju, włączając planowanie zabiegów z zakresu odnowy biologicznej. Podnosi poziom tolerancji na zmęczenie w czasie trwania wysiłku fizycznego. Trening przygotowania motorycznego usprawnia działanie wszystkich części ciała. Pozwala skakać wyżej, podnosić więcej, biegać szybciej. Identyfikuje słabe ogniwa w ciele i wzmacnia je, dzięki czemu dotychczasowe wyniki ulegają poprawie. Rozwija umiejętności efektywnego poruszania się, koordynacji i kontroli ciała.
Twoje korzyści:

Pełna opieka medyczno-treningowa

Dłonie doświadczonego fizjoterapeuty to najlepsze narzędzie terapeutyczne, które potrzebuje wyjątkowej ochrony i troski, aby służyć pacjentom przez długie lata. Fizjoterapia z wykorzystaniem dodatkowych instrumentów pozwala odciążyć aparat ruchu fizjoterapeuty oraz umożliwia zastosowanie intensywniejszego i bardziej precyzyjnego bodźca, kiedy pojawia się taka potrzeba. W mojej codziennej praktyce wykorzystuje poniższe narzędzia:

Pełna dostępność wykwalifikowanego fizjoterapeuty w trakcie treningu. Natychmiast reaguję na ewentualne błędy techniczne i skutecznie je koryguję. Modyfikuję ćwiczenia w razie wystąpienia dolegliwości bólowych. Dbam o Twoje bezpieczeństwo w czasie treningu.

Otrzymujesz zestaw ćwiczeń zaprojektowany w oparciu o Twoje osobiste cele, doświadczenia i predyspozycje. Na bieżąco go monitoruję i aktualizuję, dostosowując go do aktualnych potrzeb oraz możliwości. Prowadzony w formie dziennika elektronicznego.

Całkowite skupienie uwagi na Tobie. Podczas trwania treningu jesteś najważniejszą osobą w moim otoczeniu. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń jest kluczowe dla szybkiego i efektywnego osiągania Twoich celów. Miej pewność, że jesteś w centrum uwagi.

Trening jest ważny, odpoczynek ważniejszy. Stosując potreningowo elementy odnowy biologicznej (m.in. masaż czy rozciąganie), wykorzystamy Twój potencjał regeneracyjny w pełni. Dbam o to po każdej sesji treningowej. Masz również do dyspozycji mój gabinet.

Moja misja

Moim celem jest wyposażyć 1 milion Polek i Polaków w wiedzę oraz narzędzia, które pozwolą im skutecznie poprawić ich sprawność fizyczną, by mogli być zadowoleni z poziomu swojej aktywności w każdym wieku. Dlatego stworzyłem to miejsce. Jeżeli czujesz, że stać Cię na więcej, to jesteś w dobrym miejscu. Będzie trudno, będzie ciężko, będzie pot i chwile zwątpienia, ale damy radę!​ 🙂
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe.
~ Wolfgang Goethe

Newsletter

Pozostańmy w kontakcie! Zapisz się na mój bezpłatny newsletter, a będziesz otrzymywać powiadomienia o nowościach.
2020 © Prawa autorskie należą do firmy FizjoPersonalny | Realizacja: Łukasz Kaleńczuk