Moja historia

Cześć! Nazywam się Łukasz Kaleńczuk. Jestem fizjoterapeutą z powołania i trenerem z zamiłowania.
Oto moja historia 🙂

Pracuję w oparciu o diagnostyczną wartość nowoczesnej fizjoterapii, łącząc jej efekty z indywidualnie prowadzonym treningiem. Współpraca ze mną to przede wszystkim aktywna terapia oraz systematyczny trening. Skupiam się na poznaniu faktycznej przyczyny dolegliwości oraz uczę jak funkcjonować optymalnie z własnym ciałem i prowadzić zdrowy tryb życia.

Zawsze w pełni wysłucha przypadku, zbada i zaleci odpowiednią terapię/ćwiczenia tak aby jak najszybciej wrócić do pełnej formy. Wszystkim mającym problemy z plecami, polecam Łukasza, treningi dają efekty, a w zasadzie ratują całą sytuację. Ufam mu w 100% i nawet kiedy robię najbardziej nielubiane przez siebie ćwiczenia, to wiem, że to jest właśnie to czego moje ciało potrzebuje.

Między innymi takie opinie pacjentów i podopiecznych sprawiają, że czuję się spełniony jako fizjoterapeuta i trener. Uwaga! Za moment rozpoczniesz czytać historię mojego życia, jeśli jednak wolisz konkrety, to przewiń do końca strony, gdzie znajdziesz mój życiorys w pigułce.

Powiązane miejsca:

Aktywnie od samego początku

Łukasz -mały gimnastykUrodziłem się 3 kwietnia 1989 roku w Pile. Aktywność fizyczna jest mi bliska od najmłodszych lat. Podróżując na fali wspomnień do dziecięcych lat wyraźnie widzę akrobatyczne popisy przed rodzicami i rodzeństwem; konkurowanie z kolegami o to kto wejdzie wyżej na pobliskie drzewo akacjowe; dynamiczne ściganie się podczas zabawy w berka czy udowadnianie sobie i innych, że to mój kamień poleci najdalej. Dojrzewając miałem to szczęście, że otaczali mnie ludzie, dzięki którym moja sprawność fizyczna miała szansę na wszechstronny rozwój. To mój tata, który jest już zasłużonym sędzią PZLA, zabierał mnie na czwartki lekkoatletyczne gdzie poznałem różnorodność dyscyplin i radość z uprawiania sportu. Być może właśnie dlatego później sam stałem się czynnym zawodnikiem chodu sportowego, dochodząc ścieżką systematycznego treningu do Mistrzostw Polski Młodzików w 2004 roku.

 

Dość szybko zrozumiałem co chcę robić w życiu. Nie wiedziałem konkretnie co to będzie, ale wiedziałem, że chce pomagać ludziom. Początkowo pojawiło się zainteresowanie pierwszą pomocą, a to wszystko dzięki lekcjom przysposobienia obronnego w I klasie liceum, a było to w 2005 rok. Wtedy też zostałem harcerzem ZHR, a niedługo później przystąpiłem do Maltańskiej Służby Medycznej (MSM). Pozwoliło mi to na poznanie środowiska związanego z ratownictwem medycznym bo to dzięki MSM miałem możliwość realizowania wolontariatu na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w roku 2008 – cóż to było za przeżycie!.

Decyzja, która zmieniła moje życie

Kiedy stanąłem przed wyborem kierunku studiów ograniczyłem się do 2 opcji: ratownictwo medyczne albo fizjoterapia. Wtedy wybór nie był tak prosty, ale zdecydowałem się na fizjoterapię i do dziś uważam tę decyzję za jedną z lepszych w moim życiu. Studia w na kierunku fizjoterapia doskonale wpasowały się w moją chęć pomagania ludziom, pozwoliły mi rozwinąć moje zdolności manualne i dały mi możliwość wszechstronnego rozwoju.


W czasie studiów licencjackich na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile (2008 – 2011) otrzymałem świetne warunki do rozwoju naukowego. Jako członek zespołów badawczych poznawałem biomechaniczne tajemnice ciała zawodowych piłkarzy oraz odkrywałem neurologiczne zaburzenia związane z równowagą u pacjentów po udarze mózgu, co dało wyraz w wielu wystąpieniach na ogólnopolskich konferencjach naukowych, gdzie zdobyłem liczne nagrody i wyróżnienia. Ogromna liczba praktyk zawodowych w różnych miejscach (DPS, NZOZ, Szpital Specjalistyczny, prywatne podmioty) pozwoliła mi na określenie rozwoju zawodowego w konkretnym kierunku (fizjoterapia dorosłych z zaburzeniami mięśniowo-powięziowymi).


Czas spędzony na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (2011 – 2013) zaowocował dalszym rozwojem zdolności zawodowych oraz pracą wolontaryjną na rzecz wielu organizacji pożytku publicznego (m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Fundacja Aktywnej Rehabilitacji). W 2013 roku obroniłem tytuł magistra fizjoterapii, dzięki czemu nabyłem pełne prawo do realizowania się w zawodzie fizjoterapeuty.

Wszystkie drogi prowadzą do...

Kolejne lata stały pod znakiem rozwoju naukowego w trakcie studiów doktoranckich na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w zakresie badań nad biomechanicznymi obciążeniami zawodowych muzyków instrumentalistów. Po przeprowadzce do Warszawy zostałem uczestnikiem studiów doktoranckich na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W 2017 roku zrezygnowałem ze studiów i poświęciłem się w zupełności pracy indywidualnej z pacjentami i podopiecznymi. W międzyczasie zdobywałem cenne doświadczenie, odbywając staże i praktyki w specjalistycznych ośrodkach medycznych oraz badawczych (m.in. Carolina Medical Center, Instytut Sport – Polski Instytut Badawczy). Od momentu rozpoczęcia studiów dbam o rozwój zdolności zawodowych poprzez udział w kursach, szkoleniach i warsztatach rozszerzających moje aktualne umiejętności oraz wiedzę z zakresu fizjoterapii i treningu. W 2020 roku ukończyłem studia podyplomowe z zakresu treningu przygotowania motorycznego na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.


Od 1 lutego 2017 roku prowadzę własną firmę, zarejestrowaną pod nazwą Fizjoterapia Personalna w ramach której łącze wiedzę oraz doświadczenie z zakresu fizjoterapii i treningu, aby pomagać pacjentom w poprawie sprawności oraz podopiecznym, wspierając ich w osiąganiu wymarzonych celów. Stworzyłem markę FizjoPersonalny, aby promować aktywność fizyczną oraz edukację zdrowotną w mediach społecznościowych, prowadząc kanały na Instagramie, facebook oraz youtube.

Jeżeli preferujesz bardziej oficjalne opisy to poniżej znajdziesz esencję mojego życiorysu.

CV w pigułce

Łukasz Kaleńczuk – fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego, szkoleniowiec, promotor zdrowia i popularyzator aktywności fizycznej.


Od 2007 roku związany ze środowiskiem medycznym, początkowo z ratownictwem medycznym, następnie z fizjoterapią. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile (licencjat fizjoterapii), Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (magister fizjoterapii) oraz Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (trener przygotowania motorycznego). Uczestnik studiów doktoranckich w zakresie badań biomechanicznych na AWF we Wrocławiu oraz AWF w Warszawie.


Zawodowe szlify zdobywał współpracując m.in. ze specjalistami z Carolina Medical Center w Warszawie, Rehasport Clinic z Poznania czy Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.


W 2017 roku założył firmę Fizjoterapia Personalna, która łączy działalność w zakresie fizjoterapii oraz treningu. Twórca marki FizjoPersonalny skupiającej się na promowaniu aktywności fizycznej, edukacji zdrowotnej oraz leczeniu pacjentów i wspieraniu podopiecznych.


Bogato doświadczony w zakresie wystąpień publicznych (dydaktyk akademicki; prelegent na konferencjach; prowadzący szkolenia, warsztaty i prelekcje; gość programów telewizyjnych i radiowych).


Posiada czynne prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty o numerze 26314.

Moja misja

Moim celem jest wyposażyć 1 milion Polek i Polaków w wiedzę oraz narzędzia, które pozwolą im skutecznie poprawić ich sprawność fizyczną, by mogli być zadowoleni z poziomu swojej aktywności w każdym wieku. Dlatego stworzyłem to miejsce. Jeżeli czujesz, że stać Cię na więcej, to jesteś w dobrym miejscu. Będzie trudno, będzie ciężko, będzie pot i chwile zwątpienia, ale damy radę!​ 🙂
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe.
~ Wolfgang Goethe

Newsletter

Pozostańmy w kontakcie! Zapisz się na mój bezpłatny newsletter, a będziesz otrzymywać powiadomienia o nowościach.
2020 © Prawa autorskie należą do firmy Fizjoterapia Personalna | Realizacja: Łukasz Kaleńczuk